تراشه سبز - آرمان تدبیر پوشاک » بررسی و ارائه طرح فنی پروژه های نرم افزاری

 

--- بررسی و ارائه طرح فنی پروژه های نرم افزاری

چگونه هزینه و وقت ما در تولید و خرید نرم افزارهای مورد نیاز هدر نرود؟

 

بررسی و ارائه طرح فنی

 

مطلب زیر دیدی مثبت و راهکار اساسی به شما قبل از صرف وقت و هزینه می دهد:

اجرای یک پروژه نرم افزاری یا به اصطلاح برنامه نویسی، قبل از هر چیز نیاز به بررسی کسب و کار یا موردی دارد که شما قصد انجام آن بصورت برنامه/نرم افزار را دارید.

شما دو انتخاب اصلی دارید: سفارش تولید نرم افزار یا تهیه آن از بازار تجاری.

نیاز شما یا بصورت تجاری تولید شده و در بسته های مشخص بفروش می رسد یا با درخواست شخص/شرکت یا سازمان شما تولید می شود.

از برنامه های آماده یا تجاری می توان به انواع برنامه های حسابداری یا حقوق دستمزد اشاره کرد؛ و از برنامه های سفارشی می توان برنامه یک مطب یا محاسبه میزان تولید کارخانه را نام برد.

بزرگترین اشکال برنامه های تجاری آماده بازار عدم وجود هماهنگی 100% با نحوه گردش کار و اجرای امور محوله در سازمان یا شرکت/مطب شما می باشد. در اکثر موارد پشتیبانی لازم از شما انجام نمی شود و باصطلاح شما باید همین را قبول کنید و شمایید که خود را با آن باید سازگار کنید. این مهم کاملا طبیعی می باشد. زیرا دست بردن در برنامه های تجاری و تست و آماده سازی آن کاری وقت گیر و هزینه بر می باشد و اگر یک شرکت تصمیم به این نوع از پشتیبانی بگیرد، مانند این است که برای هر مشتری یک برنامه جداگانه تولید می کند که با هزینه های فروش نسخه تجاری همخوانی ندارد. گاهی اوقات از شما هزینه ای بالاتر درخواست می شود  تا برنامه به شکل و شمایل دلخواه شما دربیاید. اما این فریب و ترفندی در بازاریابی بیش نیست و امکان پذیر نیز نمی باشد. زیرا در 90% موارد فقط یک تیم تولید وجود دارد که مجری و تولید کننده کار می باشد. بسیار سخت و نشدنی می باشد که تیم تولید روند عادی خود را ترک و مختص به شما کار کند که این یعنی کل شرکت حتی برای یک دقیقه درگیر کار شما می شود. از نظر فروش بسیار ساده است، اما گفتن تا ساختن از عرش تا فرش فاصله دارد.

 

آیا وجود ابزارها و تنظیمات گوناگون برای چاپ یا فرم سازی ... در برنامه های تجاری  کاربردی است؟

از نظر برنامه سازان تجاری بله! شاید در بعضی موارد اگر با دیدی مثبت بنگریم درست است. اما بوجود آوردن ابزاری که بتواند همه خواسته ها را برآورده سازد، ابزاری مهندسی و پیچیده از نظر تولید می شود که دو نقص مشخص دارد:

1- آنقدر دست خوش تغییرات می شود و وصله جورو ناجور به خود می بیند که آنرا پیچیده و گیج کننده می کند.

2- این پیچیدگی باعث می شود که شما بعد از کلی مطالعه راهنما و تماس با پشتیبانی آخر هم سردر نیاورید که چگونه از اینگونه ابزار ها استفاده کنید و در نهایت به پشتیبانی خود محصول ارجاع دهید تا شاید پشتیبان با تجربه و خبره سیستم بتواند کاری برای شما انجام دهد.

 

اکنون راهکار چیست؟

می توان گفت راهکار، تولید برنامه ی خصوصی و تخصصی برای فعالیت خود شما می باشد. اما این روش نیز توصیه هایی دارد:

چقدر کار شما پیچیده است؟ آیا مجموعه سخت افزاری و نرم افزاری باید کار شما را بانجام رساند؟ آیا آینده سیستم خود را دیده اید؟ می دانید قیمت و زمان تولید پروژه شما چقدر است؟ آیا هزینه پایین را قبول دارید و در نهایت برنامه را در کمد خاطرات دیگر ارزان خرید نمی کنم قرار می دهید؟ ...

برای پاسخ به این سئوالات و ده ها سئوال دیگر که چرایی شکست اینگونه پروژه ها را مشخص می کند، ما در کنار شما هستیم. تا با مشاوره بجا و بررسی جامع و کامل درخواست شما، برای خرید از بازار تجاری یا تولید نرم افزار سفارشی، مانند یک وکیل خبره تا پایان راه در کنار شما باشیم. ما به شما می گوییم آیا نرم افزار تجاری مشخصی مناسب کسب و کار شما وجود داردیا باید تولید شود؟ آیا با صرف هزینه ی بسیار پایین تر می توان از محصولات آماده سود جست؟ یا چقدر و کجا هزینه کنیم تا نرم افزاری کاربردی بدست آوریم. در اینجا نکته مهمی را گوشزد می کنیم. علت شکست اکثر برنامه های سفارشی عدم استفاده از مشاور و امکان سنجی در ایران می باشد. یکی از بارزترین معضلات این روش عدم پیش بینی صحیح از امکانات درخواستی و آینده کار می باشد، و زمانی شما درخواست تغییر می کنید که تیم تولید مشغول پروژه دیگری می باشد و تقریبا خیلی مشکل است که دوباره پرونده شما را به جریان درآورند و باصطلاح اقتصادی نیست. به منظور جلوگیری از این مشکل، مهم است تا از مشاوره مبتکران تراشه سبز و خدمات سودمند ما که در آینده شما را بعد از صرف هزینه و وقت فراوان به چالش و دردسر نیاندازد، استفاده کنید.

(برای ثبت درخواست کلیک کنید)

 

 
با یک تماس یا کلیک عضو شوید